понедельник, 26 февраля 2018 г.Секрети довголіття

 Істинне призначення людини - жити, а не існувати”.
Джек Лондон
Життя прекрасне але зроби його ще кращим”


 9 правил довголіття

Згідно досліджень вчених жителів міст «блакитних зон», які мають найбільшу кількість людей, що переступили вікову позначку в 100 років. 


  1. Постійний рух. Люди, що проживають у «блакитних зонах», дуже активні. На роботу, в гості до друзів вони або ходять пішки, або їздять на велосипеді.

Вони вирощують хліб і займаються садівництвом. І вони не зупиняються, коли стають старшими. У літньому віці ці люди так само приділяють багато часу повсякденній активності. 

2. Рослинна їжа – в пріоритеті.

 Основою раціону представників «блакитних зон» є фрукти, овочі, цільнозернові продукти і бобові. Також жителі цих регіонів їдять багато горіхів. Жменя горіхів на день здатна продовжити життя в середньому на два-три роки. Іноді вони їдять м'ясо: як правило, свинину, в середньому п'ять разів на місяць. Також у раціоні є риба.
3. Не варто наїдатися досхочу. 

Одним із секретів довголіття є стародавня мантра «Хара хачі бу». Вона нагадує людям про те, що припиняти прийом їжі необхідно з легким почуттям голоду, тоді, коли шлунок заповнений на 80%. Відчуття ситості приходить з часом, і якщо харчуватися грамотно, можна уникнути переїдання і тяжкості. 

 4. Два келихи вина на день.

Жителі Сардинії регулярно п'ють вино Каннонау, яке містить високий рівень антиоксидантів; втричі більше мікроелементів, які запобігають різним захворюванням; зменшують ризик серцевих захворювань; сповільнюють прогресування неврологічних розладів. Головне – знати міру: жінкам корисно вживати не більше одного келиха на день, а чоловікам – не більше двох.

 5. Антистресові ритуали.

 

У довгожителів з «блакитних зон» є особливі антистресові ритуали, які дозволяють їм залишатися спокійними, влаштовують «щасливу годину»: мріють чи приємно відпочивають..


 6. Розуміння мети свого життя.

Ден Бюттнер стверджує, що чітке розуміння сенсу свого життя може додати до семи років життя. В Окінаві це називається «Ікігай», а на Нікої – «План де віду». Перекласти ці вирази можна як «Те, заради чого я прокидаюся вранці».7. Дружне товариство  і підтримка. Довгожителі народилися в оточенні, яке підтримує здоровий спосіб життя, виросли з почуттям товариства. Дуже важливо жити в суспільстві, де в прагненні бути здоровим тебе підтримують.

8.  Релігійність. Практично всі досліджені довгожителі належали до якої-небудь релігійної громади.

9. Зв'язок з родиною. На перше місце довгожителі завжди ставлять свою сім'ю. Довірчі стосунки і глибокий зв'язок з дітьми, другою половинкою, здатні збільшити тривалість життя до шести років.Комментариев нет:

Отправить комментарий